×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1403/04/09 - 06:16
  • بازدید : 89
  • تعداد بازدیدکننده : 77
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
معاونت تحقیقات و فن آوری

پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی امروز چهارشنبه ششم تیرماه با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی امروز چهارشنبه ششم تیرماه با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه افتتاح شد

 

پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی امروز چهارشنبه ششم تیرماه با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

 
 
 

به گزارش روابط عمومی در مراسمی با حضور دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه، دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و جمعی از مدیران و مسئولان پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه رسما افتتاح شد.

 

دکتر زالی افتتاح این پارک علم و فناوری سلامت در فضایی بالغ بر 15000 مترمربع را گامی موثر در راستای تحقق زیست بوم فناوری و تحقیقات در دانشگاه برشمرد و یادآور شد: 22 شرکت پیشرو در حوزه سلامت در این پارک علم و فناوری مستقر هستند و این پارک قابلیت استقرار 50 شرکت پیشتاز در این عرصه را داراست.

 

به گفته رییس دانشگاه در این پارک شرکت‌های مختلف دارویی، تجهیزاتی، سلامت، تولید کیت‌های تشخیصی و آزمایشگاهی، تولید وسایل و تجهیزات درمان ناباروری و تجهیزات پزشکی مدرن مستقر شدند.

 

وی با اشاره به استقرار یک شرکت شتابدهنده در این پارک آن را فصل مشترکی برای پژوهشگران جوان برشمرد که با استفاده از سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگتر بتوانند فعالیت کنند.

 

دکتر زالی حمایت از شرکت‌های متوسط و کوچک در حوزه فناوری سلامت را یکی از اهداف بزرگ این پارک برشمرد.

 

وی با بیان این که در این راستا تسهیلات، فضادهی و تنفس انجام می شود یادآور شد: در این پارک آموزش، توانمندسازی، دوره‌های مدیریتی برای علاقه‌مندان به فعالیت درحوزه اقتصاد دانش بنیان حوزه سلامت فراهم شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: با افتتاح این پارک زیست بوم دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در حوزه شرکت های دانش بنیان به 220 شرکت دانش بنیان ارتقا یافت.

 

به گفته وی این شرکت‌های دانش بنیان در طول یکسال اخیر بالغ بر 900 میلیارد تومان استحصال پولی فراهم کردند؛ همچنین حدود 378 محصول داخلی و بین المللی توسط این 220 شرکت دانشگاه طراحی و راه اندازی شده است که بسیاری از آن‌ها به بازارهای داخلی و خارجی راه یافتند که همراه با صرفه جویی‌های ارزی قابل توجهی بوده است.

 

دکتر زالی لیزر، ساخت PCR، مواد مربوطه و تجهیزات آندوسکوپی و تجهیزات مربوط به درمان‌های ناباروری را از جمله محصولات شرکت‌های دانش بنیان این پارک عنوان کرد که منجر به صرفه‌جویی‌های ارزی شده است.

 

رییس دانشگاه افزود: حدود هزار نفر از فارغ التحصیلان جوان و پژوهشگران مبرز که اغلب Ph.D رشته‌های مختلف هستند در قالب این شرکت های دانش بنیان، استارت آپ‌ها، شرکت های کوچک و متوسط فناورانه در حوزه سلامت در این پارک فعالیت می‌کنند که این امر به نگاهداشت نیروهای نخبه کمک می کنند.

 

دکتر زالی افتتاح این پارک و تحقق برنامه‌های پیش بینی شده آن را گام بلندی در راستای زیست بوم فناوری و تحقیقات دانشگاه و حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم عنوان کرد.

 

وی ادامه داد: پارک‌های علم و فناوری مهمترین گذرگاه تحقق اقتصاد دانش محور و یک تسهیل کننده مهم علمی، تسهیلاتی، تحقیقاتی و فناوری هستند که پژوهشگران جوان در این مجموعه‌ها با کمک دانشگاه و مراکز علمی و پژوهشی، اعتماد به نفس اجرایی را  پیدا خواهند کرد.

 

دکتر زالی با اشاره به استقرار شرکت های شتابدهنده در این پارک و تامین مبانی رشد اقتصادی و زمینه سرمایه‌گذاری اعتباری توسط آنان، گفت: بنابراین، ایده‌ها از مرحله شکل گیری تا تحقق به یک محصول تجاری در این پارک محقق خواهند شد.

 

دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری و رییس پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این مراسم حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم را یکی از اهداف دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی عنوان کرد.

 

به گفته وی دانشگاه نسل سوم دانشگاهی است که به تولید محصول فکر می کند، کارآفرین است و محصولات دانشی خود را به محصولات تجاری و کاربردی برای رفع نیازهای نظام سلامت مبدل می کند.

 

رییس پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه افزود: در این راستا یکی از بزرگترین پارک‌های علم و فناوری در حوزه سلامت را در مساحتی به وسعت 15000 مترمربع در شرق تهران تاسیس کردیم.

 

به گفته وی در حال حاضر 22 شرکت در زمینه تجهیزات پزشکی، مکمل‌های دارویی، استارت آپی و هوش مصنوعی، غذاهای عملکردی و تجهیزات هایتک علوم سلامت در این پارک مشغول کار هستند.

 

دکتر زرقی به وجود فضاهای تولیدی، استارت آپی، R&D و نوآوری در این پارک اشاره کرد و گفت: بخشی از فضای این پارک به تولید محصولات سبز که دارای جنبه زیست محیطی سبز هستند اختصاص دارد و تولید از صفر تا صد با رویکرد حجم کم و ارزش زیاد در این مجموعه صورت می‌گیرد.

 

به گفته وی در فضاهای  R&D  پارک نیز شرکت‌ها نمونه‌های تولیدی خود را توسعه می‌دهند.

 

دکتر زرقی فضای استارت آپی را از دیگر فضاهای این پارک برشمرد که صاحبان دانش در آن جمع شده و دانش خود را در مسیر تولید محصول قرار می‌دهند.

 

رییس پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: فضاهای خاصی نیز در این پارک تعبیه شده که جنبه نوآوری دارد و برای جذب دانشجویان صاحب ایده درفضاهای کم با بهره وری بالا طراحی شده است.

 

به گزارش روابط عمومی ، پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه که موضوع ایجاد آن سال 98 در هیئت رئیسه دانشگاه تصویب و مجوز آن در سال 99 توسط وزیر بهداشت صادر شد، در زمینی به مساحت 15 هزار متر مربع، بنا و فضای فیزیکی حدود 11 هزار متر مربع در پنج طبقه در دو ضلع شمالی و جنوبی و هر ضلع دارای دو بال شرقی و غربی در حکیمیه تهران واقع ش

  • گروه خبری : اخبار معاونت تحقیقات و فن آوری
  • گروه خبری : 143909
کلمات کلیدی

تصاویر

تنظیمات قالب